jako osoba ciągle dążąca do osiągnięcia harmonii, a jednocześnie nowych wrażeń i zainteresowana ciężko zgłębiania tematów zarówno kynologicznych jak i filozoficznych szperam to tu to tam w oszukiwaniu informacji i podpowiedzi. na szczęście w moich czasach istnieje coś niewiarygodnego co zwą siecią. globalna matka, która wszystko umie wytłumaczyć i znajdzie odpowiedź niemal na każde pytanie człowieka w każdym wieku. pewnie kiedy o nas już nikt pamiętał nie będzie, technologia będzie tak zaawansowana, że niemal każdy będzie miał microchipa w mózgu i łączenie się z globalną siecią nie będzie wymagało dysku, napędu i soft'a, a nauka języków obcych nie będzie polegała na ciągłym wkłuwaniu słówek i bieganiu na lekcje w prywatnych szkołach. jednak i tak cieszę się z tego co mam i czerpię ile można. oczywiście po latach nauczyłam się czerpać mądrze i staram się filtrować tylko to, co znajduje się w polu moich zainteresowań i inspiruje mnie do działań. podzieliłam te kategorie na kilka tematów jakie kocham i jakie zgłębiam czytając innych. podzieliłam, bo interesuję się zbyt wieloma rzeczami i nie chciałabym zanudzać Was każdą rzeczą kolejno. klikajcie więc w to, co Waszemu sercu bliższe jest.
nie omieszkam nie wspomnieć o blogu kobiety jakiej nie znam osobiście, ale która wiele pomogła mi w urządzeniu tego mojego blogowego tutaj gniazdka. wiele inspiracji, pomocy, nauki i pomysłów zaczerpnęłam właśnie od niej. blog ten zwie się  "vademecum blogera". tu znalazłam wiele na temat tego co z czym się je jeśli chodzi o blogowanie. jak tworzyć, jak podłączać, jak dzielić, jak zarządzać, jak dotrzeć do Was. jak pisać aby dało się czytać. zaglądam, uczę się i korzystać będę.
kolejne inspiracje. zbiór blogów i stron "doglovin' ". blogów o tym jakie to bywa życie z psami. a bywa naprawdę fascynujące. nigdy nie jest mi nudno kiedy tu zaglądam. to taka moja skarbnica na dni kiedy"nic mi się nie chce". 
następnie blog dziewczyny, która łączy urządzanie i dekorowanie domu z pasją posiadania i czerpania radości z dwóch wspaniałych owczarków australijskich. uwielbiam tu zaglądać i szukać inspiracji aby urządzać i swój azyl. blog ten zwie się "my heart chakra.pl". ujęte z humorem, ale i bez zbędnego owijania w bawełnę jak żyć, nie zwariować i być szczęśliwym na co dzień mieszkając z psami pełnymi energii. 

jako, że interesuję się też biegam z psem zaglądam często po poniższy adres, z którego wiele na temat sprzętu, treningów i przygotowania siebie i psa. moja baza wiedzy. kiedy zaczynałam biegać i szukałam odpowiedzi jak się w ogóle za to zabrać czytałam "aktywni z psem". stronka jest na tyle fajna i ciekawa, że zostałam na niej do dzisiaj i chętnie czytam do poduszki i szukam ciekawostek. jest tutaj nie tylko o bieganiu, ale praktycznie o każdej dyscyplinie sportowej jaką można uprawiać ze swoim czy też niekoniecznie swoim, ale psem. 
oto jest baza tajemnic do zgłębienia dla każdego rządnego tematów psich, kocich i ludzkich. skrzynia skarbów z jakiej korzystam kilka razy w tygodniu zwie się ona "z pazurem.pl". uwielbiam tutaj zaglądać. wszystko w jednym miejscu. konkursy, wpisy blogerów, zdjęcia, sklep, psie sporty, psie miejsca. nigdy nie mam dość. zawsze braknie mi czasu aby znaleźć tutaj wszystko co mnie kręci i czego szukam.
kocham spokój i harmonię. odpoczynek to ważna rzecz w moim jakże ciągle zabieganym i zajętym życiu. ciągle w biegu, ciągle coś do zrobienia. zawsze czas dla innych, rzadko dla siebie. ale jak już go znajdę chętnie szukam spokoju i inspiracji na relaks na blogu Agnieszki Maciąg. najbardziej kojarzę tę kobietę z teledyskami zespołu De Mono. moje młodzieńcze lata - piękne wspomnienia. emanuje od tej kobiety spokojem i taki też jest jej blog. wiele z niego czerpię. wiele poznaję. lubię życie w zgodzie z naturą. bez zbędnej chemii i plastiku. i znajduję to właśnie na jej stronie. 
kolejna kobietą, którą uwielbiam czytać.jestem tu stałym bywalcem. blog psycholożki Emili Mielko o relaksacyjnej nazwie "Wonder and ponder" naprawdę potrafi zdziałać cuda. niejednokrotnie zaglądając tutaj całkowicie rozbita i w depresji odnalazłam spokój i natchnienie. uwielbiam czytać tą kobietę. naprawdę po kilku tekstach wszystko wydaje mi się zupełnie inne i już nie takie szare i beznadziejne jak mi się wydawało.

zaglądajcie tutaj od czasu do czasu. bowiem buszuję wiele i pewnie wiele jeszcze dodam do tej skromnej stronki.